Haber

Başkan Güler: “Ordu’nun stratejisini değiştirdik”

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, misyona geldikleri günden bu yana Ordu’ya yeni bir strateji uyulamaya koyduklarını belirtti. Güler, “Ordu’nun stratejisi ‘Düşünen, üreten ve yarışan Ordu’ stratejisidir” dedi.

Başkan Güler, yaptığı açıklamada, Ordu’nun yıllarca taktiklerle yönetildiğini, bunun topluma yarar sağlamadığını vurguladı. Başkan Güler, “Bizler sorumlu şahıslarız. Toplumda seyretmeye sessiz kalmaya hakkı olmayanlarız. Onun için geldiğimiz günden bu yana Ordu’yu değişik bir formatta geleceğe hazırlıyoruz. Ordu’da kimi düşüncelerin sebebi nedir diye düşündük. Bunu uzmanlarla inceledik. Gördüğüm şey şu arkadaşlar, bunu 50 yıllık siyasi deneyimi olan biri olarak söylüyorum. Ordu daima taktiklerle yönetilmiş. Ordu’nun hiçbir vakit stratejisi olmamış. Biz 2019 mahallî seçimlerinden sonra bu kentte bir strateji ortaya koyduk. Bu strateji ise insanın üç temel hareketine dayanıyor. Düşünmek üretmek ve yarışmak. Bizim stratejimiz bu üç temel esas üzerine kuruludur” diye konuştu.

Başkan Güler, bu stratejiyi Ordululuk bilinci ile ele aldıklarını da kaydederek, “Şehirde artık üretim yüklü bir sistem kuruldu. Biz taktiklerle ufak ayak oyunları ile şahsî hesaplarla kent yönetmiyoruz. Biz kentte bütüncül bir yapı kurduk. Üretim yüklü bir sistemi kurarak hayata geçirdik. Tarım, turizm, teknoloji ve sanata yük verdik. Yani münasebetiyle bundan sonraki stratejimiz bu sisteme nazaran yürüyecek” açıklamasında bulundu. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu