Haber

Ermenistan ve ABD ortak tatbikat yapacak

Ermenistan ve ABD, 11-20 Eylül’de ortak “Eagle Partner 2023” tatbikatı yapacak.

Ermenistan’ın resmi haber ajansı Armenpress’in haberine göre, Savunma Bakanlığı, uluslararası barışı koruma misyonlarına ilişkin ABD ile ortak tatbikat düzenleneceğini duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında, “Uluslararası barışı koruma misyonlarına katılım hazırlıkları kapsamında, Ermenistan ile ABD arasında 11-20 Eylül tarihlerinde Ermenistan’da ‘Eagle Partner 2023’ ortak tatbikatı gerçekleştirilecek.” ifadelerine yer verildi.

Barışı Koruma Tugayı “Dice” eğitim merkezi ile Bakanlığa bağlı ismi açıklanmayan bir eğitim merkezinde yapılacağı belirtilen tatbikatın, barışı koruma görevleri sırasında çatışan tarafların ortasında istikrarın sağlanması görevlerini içerdiği bildirildi. .

Tatbikatın amacının, uluslararası barışı koruma misyonlarına katılan birliklerin birlikte çalışabilirlik düzeyinin artırılması, en uygun idari ve taktik iletişim uygulamalarının paylaşılmasının sağlanması ve barış savunma operasyonlarına hazırlıklılığın artırılması olduğu kaydedildi. NATO/Barış Paydaşının (PfP) “Operasyonel Yetenekler Konsepti” değerlendirmesinin kapsamı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu