Haber

İZMİR’DE DEPREM ANI ÜLKE TATBİKATI DÜZENLENDİ

TÜRKİYE’de 81 ilde eşzamanlı düzenlenen ‘Deprem Anı Ülke Tatbikatı (Çök-Kapan-Tutun) İzmir’de Vali Yavuz Selim Köşger’in de iştirakiyle düzenlendi.

Düzce’de depreminin yıldönümünde afet ve acil durumlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlara millet olarak hazırlanmak ve afet farkındalığını toplumun her kesimine yaygınlaştırmak amacıyla 81 ilde aynı anda ‘Deprem Anı Ülke Tatbikatı (Çök-Kapan-Tutun), İzmir’de Konak Polis Moral Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tatbikata Vali Yavuz Selim Köşger, AFAD İzmir Vilayet Müdürü Kartal Muhcı, İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne katıldı.

‘İZMİR TATBİKATA HAZIR’

AFAD Başkanlığı Merkezi’nden yönetilen tatbikat sırasında Ankara ile de canlı bağlantı gerçekleştirildi. Burada açıklamalarda bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Hafta boyunca gerekli bildirimleri yaptık. Tatbikatla ilgili olarak İzmir’deki vatandaşlarımızın farkındalığı sağlandı. Vatandaşlarımıza tatbikatla ilgili görsel, yazılı ve toplumsal medya aracılığıyla gerekli bilgiler ulaştırıldı. İzmir tatbikata hazırö dedi. Saatler 18.57’yi gösterdiğinde ise salonda bulunanlar 81 ilde eşzamanlı olarak ‘Deprem Anı Çök-Kapan-Tutun’ hareketini gerçekleştirdi. İzmir Valiliği himayesinde İzmir Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesindeki tatbikata Kızılay ve UMKE ile birlikte bünyesinde arama kurtarma takımı bulunan kamu kurumu, belediye, özel işletme ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan toplamda 22 grup ve 200 işçi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu