Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Atıl Otobüsleri ‘Mobil Hayat Otobüsü’ne Dönüştürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde görev yapan ekiplerin daha uygun koşullarda çalışabilmesi için atıl durumdaki otobüsleri ‘Mobil Yaşam Otobüsü’ne dönüştürüyor. Yataktan buzdolabına, duştan klimaya kadar pek çok özelliği bünyesinde barındıran Portatif Yaşam Otobüsü, üzerinde bulunan paneller sayesinde gerekli elektriği güneşten sağlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesindeki grupların daha iyi koşullarda çalışabilmesi için atıl durumdaki otobüsleri ‘Mobil Hayat Otobüsü’ne çeviriyor. Yürütülen çalışma hakkında bilgi veren Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanı Murat Eren, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından bölgede çalışan grupların istek ve talepleri doğrultusunda projeyi geliştirdiklerini söyledi.

“Öncelikle büyükşehir otobüs filomuza kattığımız 272 otobüsün ardından toplu taşıma hizmetlerinde kullanım ömrünü tamamlamış otobüslerimizi atölyemize alarak gerekli bakım onarımlarını yaptık. Ardından gerekli enerjiyi sağladık. 8 yataklı, duş, tuvalet, giyinme-soyunma bölümleri, buzdolabı, klima ve televizyondan oluşan, son teknoloji kullanılan ve yenilikçi tasarımlara sahip, üzerinde güneş panelleri bulunan Taşınabilir Yaşam Otobüsümüzü inşa ettik.”

Çalışmaların ardından Mobil Hayat Otobüsü ile ekiplerin daha sağlıklı bir şekilde çalışma imkanı sağlamayı hedeflediklerini belirten Eren, “Afet bölgelerinde ekiplerimiz ve personelimiz daha sağlıklı bir şekilde çalışma imkanı bulabiliyor. 1 tanesini yapıp İtfaiyenin hizmetine sunduk. Aynı zamanda 4 tane daha yapım aşaması bitmek üzere. Mersin Büyükşehir Belediyesi artık afetlere daha hazırlıklı” dedi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu