Haber

Microsoft, GTA 6’nın çıkış tarihi hakkında tahminde bulundu

Geçtiğimiz aylarda Rockstar Games tarafında yapılan bilgi ihlalinin akabinde, Grand Theft Auto 6’nın çıkış tarihi havada kaldı. Eylül ayında yapılan sızıntı ile neredeyse 100 GB içerik sosyal medya platformlarında sızdırılırken GTA 6’ya dair ekran manzaraları paylaşıldı.

GTA 6 NE VAKİT ÇIKACAK?

Microsoft‘un İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu’na (CMA) Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili yaptığı son açıklamada Ekim ayında yayınlanan bir makalede sızdırılmış bilgilere dayanarak Microsoft, GTA 6’nın 2024 yılında piyasaya sürüleceği kestiriminde bulundu.

Microsoft‘un CMA’ya yazdığı ve kamuya açık paylaşılan 111 sayfalık evrakta belli oyun pazarlarının büyümesinden oyun tabirlerinin ve uygulamalarının ilerici tariflerine kadar her şeyi tartışmaktadır.

GTA 6’nın çıkış tarihini merak eden hayranları ilgilendiren bölüm ise belgelerin 24. Sayfasının altında yer almaktadır. Oyun sektöründeki en büyük oyunculardan bazılarının geleceğini vurgulayan kısa bir bölümde Grand Theft Auto serisinin geliştiricisi Rockstar Games’in ardındaki ana şirket olan Take-Two’yu da içeriyor. Microsoft’un yazılı metininde “Merakla beklenen Grand Theft Auto 6’nın 2024 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.” kelamlarına yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu