Ekonomi

Türkiye ile Mısır arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yeni bir yol haritası belirlendi.

Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmet Samir Saleh ile görüşmeye gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Ülkelerimiz arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri değerlendirerek ekonomik ilişkilerimizde yeni bir yol haritası belirledik. Önümüzdeki günlerde Kahire’de görüşeceğiz” dedi. Üst Düzey Ticari İstişare Mekanizması çerçevesinde.” dedi.

Bakan Bolat, Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmet Samir Saleh ve beraberindeki heyet ile sosyal medya hesabından kareleri paylaştı. Paylaşımında Mısır ile yeni ekonomik gelişmelerin yaşanacağını belirten Bolat, şunları kaydetti:

“Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Ahmet Samir Saleh ile görüşmeye gelerek ülkelerimiz arasındaki ticari ve ekonomik bağları değerlendirerek ekonomik bağlarımızda yeni bir yol haritası belirledik. Karma Komite Toplantımızı daha da artırmak için gerçekleştirdik. Mısır ile karşılıklı ticaretimizi 5 yılda 15 milyar dolara çıkarmak ve Serbest Ticaret Anlaşmamızı geliştirmek.”

Salih ile Türkiye ve Mısır’dan iş dünyası kuruluşlarının liderlerinin katıldığı bir çalışma toplantısı da düzenlediklerini belirten Bakan Bolat, “İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi konusunda özel sektörün görüş ve değerlendirmelerini dinledik. Mısır ve Türkiye.”

Bolat’a Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu, Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Hüsnü Dilemre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve bakanlık bürokratları eşlik etti. – ANKARA

haber-alasehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu