Haber

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’dan 5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Tutulmaz yaptığı açıklamada, çevre bilinci oluşturmak, çevreye ilişkin sorumluluk duygusunu artırmak, bilinçlendirmek ve israf edici davranışlardan kaçınarak çevreyi korumak amacıyla Dünya Çevre Günü’nün çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladığını belirtti.

Tutulmaz, Türkiye’de çevre sorunlarının yaşanmaması ve olası çevre sorunlarının analiz edilmesi için uluslararası düzeyde yürütülen tüm çalışmaları aktif olarak desteklediğini belirterek, “Dünyamızın mücadele ettiği iklim değişikliği, çölleşme, kirlilik, ormansızlaşma ve benzeri çevre sorunları insan sağlığını ve sağlığını tehdit ediyor. güvenliği ve doğal dengeyi etkilemesi, sürdürülebilir kalkınmayı bozması ve tüm bu olumsuzluklar başta çevre bilincini arttırmaya yönelik eğitim faaliyetleri olmak üzere bizlere birçok görev ve sorumluluk yüklemektedir” sözlerini kullandı.

Vali Tutulmaz, doğayı ve çevreyi korumanın, gelecek nesillere güzel, temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak için çaba göstermenin vatandaşlık görevi, herkesin ortak görevi ve sorumluluğu olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Temiz, sağlıklı, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre için sorumluluk bilinciyle attığımız her adımın, yarınlara sağlıkla ve inançla ulaşmamızı sağlayacağını unutmayalım. Bu duygu ve inançlarla 5 Haziran Dünya Çevre Günü, bir küresel bir sorun olan çevre sorunları konusunda toplumsal farkındalığı ve çevre bilincini artırma fırsatı… Bunun mümkün olacağına inanıyor, yaşanabilir temiz bir çevre için ‘Sıfır Atık’ derken, Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu