Haber

Muğla Milas’ta Başkan Tokat’tan tarımsal mesai sürüyor

MUĞLA (İGFA) – Milas’ın Koru Mahallesi’nde Ziraî Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında tritikale ekimine katılan Belediye Lideri Muhammet Tokat, daha sonra Kıyıkışlacık Mahallesi’ne geçerek, üretimi tamamlanan çalışmaları inceledi.

İlk olarak Koru Mahallesi’nde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ilişkin 12 dekarlık alanda gerçekleşen tritikale ekimine katılan Lider Tokat, traktöre binerek tohum ekimini vazifeliler ile birlikte gerçekleştirdi. Hava kurallarının uygun geçmesi durumunda yaklaşık olarak 6000 kg dane yem ve 300 paket kaba yem hasat etmeyi planladıklarını belirten Lider Tokat, elde edilen eserlerin muhtaçlık sahibi üreticilere dağıtılacağını tabir etti.

Tohum ekimi sonrasında Kıyıkışlacık Mahallesi’ne geçen Lider Tokat, burada da Milas Belediyesi tarafından imali tamamlanan kıyı yolu düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Kıyıkışlacık Mahalle Muhtarı Halis Şahin ile birlikte alanı inceleyen Lider Tokat vatandaşların talep ve tekliflerini de dinledi. Son olarak mahallede bulunan İasos Hafriyat Evi’ni de ziyaret gerçekleştiren Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kıyıkışlacık’ta tamamlanan çalışmaların tüm vatandaşlarımıza iyi olmasını dileyen Lider Tokat planlanan programlar çerçevesinde her mahalleye eşit ve faal hizmet anlayışıyla çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu